ORKIESTRA WOJSKOWA w Siedlcach

2005-09-07

MECZ POLSKA - WALIA

W Warszawie na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej zmierzyły się narodowe drużyny Polski i Walii. Przed meczem orkiestra wykonała krótki koncert oraz zagrała hymny obu ekip. Na meczu obecny był Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. Wynik spotkania 1(Żurawski) : 0 dla Polski.
2005-08-15

OSSÓW - ROCZNICA CUDU NAD WISŁĄ

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku z-cy dowódcy WLąd. gen. Cieślikowi. W sanktuarium mszę celebrował abp Sławoj Leszek Głódź( do sierpnia 2004 Bp polowy WP). Podczas uroczystości oddano cześć poległemu w bitwie ks. I. Skorupce.
2005-08-02

PROMOCJA PODOFICERÓW

Na rynku w m. Serock gen. Tadeusz Kubiak dokonał mianowania na stopień kaprala elewów ze Szkoły Podoficerskiej WLąd w Zegrzu.
2005-05-26

BENEDYKT XVI W WARSZAWIE

W dzień wizyty Ojca Świętego, na Cytadeli odbyło się poświęcenie popiersia Jana Pawła II. Po mszy połączone orkiestry z Lublina i Siedlec powitałały Benedykta XVI przy pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. O godzinie 4.00 następnego dnia odbył się przemarsz wojskowych pielgrzymów z Cytadeli na pl. J. Piłsudskiego, gdzie została odprawiona msza św. celebrowana przez Benedykta XVI.
2005-05-06

DZIEŃ ZWYCIĘSTWA

Przy pomniku na pl. gen. Sikorskiego wojsko garnizonu siedleckiego oraz mieszkańcy miasta oddali cześć bohaterom II wojny światowej. W imieniu mieszkańców kwiaty złożył prezydent Siedlec, dr Mirosław Symanowicz.
2005-05-05

HOLANDIA - WAGENINGEN

05 maja 2005 roku o godz. 06.00 z lotniska wojskowego OKĘCIE orkiestra, wojskowym samolotem CASA wyleciała do holenderskiej miejscowości Wageningen. W 60-tej rocznicy wyzwolenia holenderskiej miejscowości Wageningen oddano cześć żołnierzom 1 Dywizji Pancerne gen Maczka. Udział w obchodach wzięli podsekretarz stanu w MON Maciej Górski, zastępca szefa Sztabu Generalnego WP gen. broni Lech Konopka oraz poczty sztandarowe jednostek Sił Zbrojnych RP dziedziczących tradycje 1 DPanc. i 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej.
2005-02-06

KONCERT W KARNAWAŁOWYCH RYTMACH

W lutym, w Siedlcach w gościnnej " Sali Podlasie" orkiestra wykonała utwory m.in. G.Gerswina, G.Millera, E. Czernego, M. Rodriguesa i H. Jamesa.Podczas koncertu wystąpiła mistrzowska para taneczna z Lublina Katarzyna Żurawska i Marcin Niewiadomski.