ORKIESTRA WOJSKOWA w Siedlcach

2006-11-11

11 LISTOPADA -ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Siedleckie obchody Dnia Niepodległości jak co roku rozpoczęła msza św. za ojczyznę w katedrze siedleckiej. Po mszy przemaszerowano pod Urząd Miasta Siedlce, gdzie odbyły się dalsze uroczystości przy pomniku Marszałka J. Piłsudskiego: apel pamięci, składanie kwiatów i okolicznościowy koncert orkiestry.
2006-08-06

MINISTER OBRONY IRAKU

Orkiestra uczestniczyła w powitaniu Ministra Obrony Iraku w Dowództwie 1 DZ w Legionowie. Kolejnym punktem wizyty było złożenie kwiatów przy GNŻ w Warszawie.
2006-08-05

PIELGRZYMKA WOJSKOWA

Piesza Pielgrzymka Wojskowa z Warszawy rozpoczęła się mszą świętą w Katedrze Polowej WP . Po mszy orkiestra poprowadziła pielgrzymów wojskowych na plac Zamkowy gdzie połączyła się z Warszawską Akademicką Pielgrzymką Metropolitarną.
2006-08-01

GNŻ - ZŁOŻENIE WIEŃCÓW

Przy Grobie Nieznanego Żołnierza w strugach deszczu złożono wieńce i kwiaty z okazji 62 rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego.
2006-07-31

WARSZAWA - PLAC KRASIŃSKICH

W ramach obchodów 62 rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego orkiestra uczestniczyła w uroczystości wręczenia odznczeń przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnego dnia na pl. Krasińskich została odprawiona msza św. i odczytano apel poległych
2006-06-15

SABINOV

W słowackim mieście orkiestra wystąpiła w kilku koncertach w ramach obchodów "Dni Sabinova". Koncert galowy "Siedlce w Sabinowie" został odebrany owacyjnie. W mieście tym został nakręcony film pt. "Obchod na korze ", który zdobył filmową nagrodę OSCARA.
2006-05-25

BENEDYKT XVI W WARSZAWIE

W dzień wizyty Ojca Świętego, na Cytadeli odbyło się poświęcenie popiersia Jana Pawła II. Po mszy połączone orkiestry z Lublina i Siedlec powitałały Benedykta XVI przy pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. O godzinie 4.00 następnego dnia odbył się przemarsz wojskowych pielgrzymów z Cytadeli na pl. J. Piłsudskiego, gdzie została odprawiona msza św. celebrowana przez Benedykta XVI.
2006-05-13

DASING W SIEDLCACH

Dni Dasing w Siedlcach przeplatały się wieloma występami i spotkaniami artystów z obu miast. Głównym przedsiewzięciem obchodów był przemarsz Orkiestry Dętej i Zespołu Folklorystycznego z Dasing (NIEMCY), oraz Orkiestry Garnizonowej Siedlce ulicami miasta oraz uroczystość stawiania drzewa rzemiosła z herbami rzemiosł siedleckich.
2006-05-03

215 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Uroczystość rozpoczęła się przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki, następnie wszyscy przemaszerowali ul. Piłsudskiego na skwer Jana Pawła II, gdzie została odprawiona msza święta przy pomniku Jana Pawła II.
2006-02-28

POŻEGNANIE Z MUNDUREM

Po trzydziestu latach zawodowej służby wojskowej rozstają się z orkiestrą zasłużeni muzycy: szef orkiestry-tamburmajor - st.sierż.sztab. Jan Babulewicz i I tenorzysta - st.sierż.sztab. Stanisław Karpiński.
2006-02-05

KONCERT NOWOROCZNY

Tradycyjnie, w styczniu orkiestra występuje przed publicznościa siedlecką w koncercie noworocznym. W programie znajdują się piosenki o tematyce Świat Bożegonarodzenia oraz polki i walce J. Straussa.