ORKIESTRA WOJSKOWA w Siedlcach

2007-11-11

11 LISTOPADA -ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Siedleckie obchody Dnia Niepodległości jak co roku rozpoczęła msza św. za ojczyznę w katedrze siedleckiej. Po mszy przemaszerowano pod Urząd Miasta Siedlce, gdzie odbyły się dalsze uroczystości przy pomniku Marszałka J. Piłsudskiego: apel pamięci, składanie kwiatów i okolicznościowy koncert orkiestry.
2007-09-02

Rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września, w rocznicę wybuchu II wojny światowej odbyła się uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Wieńce złożyli kombatanci oraz przedstawicie najwyższych władz oraz instytucji państwowych i wojskowych. Delegacji kierowniczej kadry Sił Zbrojnych RP przewodniczył minister obrony narodowej Aleksander Szczygło.
2007-08-13

ŚWIĘTO WOJSK LĄDOWYCH

W warszawskiej Cytadeli orkiestra uczestniczyła w Święcie Wojsk Lądowych przy pomniku Husarza Polskiego.Podczs uroczystości Dowódca WLąd generał broni Waldemar Skrzypczak wręczył odnaczenia.
2007-08-10

Przysięga Wojskowa

Siedlce - na placu gen. Władysława Sikorskiego odbyła się przysięga młodego rocznika. Meldunek odebrał dowódca 1 Siedleckiego batalionu rozpoznawczego ppłk Zdzisław Zwierz.
2007-07-04

5 lipca Święto Niepodległości USA

Podczas bankietu w siedzibie ambasadora USA Orkiestra wspólnie z panią Ireną Jarocką wykonała hymn Polski, a później koncertowała wykonując utwory ery swingu.
2007-06-09

08 - 10 czerwca Daugavpils - Dyneburg

Orkiestra uczestniczyła w festiwalu orkiestr wojskowych na Łotwie . W tym muzycznym spotkaniu udział wzięła orkiestra z Litwy i trzy orkiestry łotewskie. Daugavpils to miejscowość, gdzie 15% ludności stanowią Polacy.
2007-05-03

216 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Orkiestra uczestniczyła w obchodach rocznicowych w Siedlcach i Legionowie. Podczas uroczystości w Legionowie został wręczony sztandar Straży Miejskiej.
2007-01-28

KONCERT NOWOROCZNY

W Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, w "Sali Białej" odbył się koncert noworoczny w którym poraz pierwszy orkiestra pokazała się w strojach historycznych z okresu Księstwa Warszawskiego. W koncercie wystąpiła pani Anna Rogowiec.