ORKIESTRA WOJSKOWA w Siedlcach

2008-10-10

OSTATNIA PRZYSIĘGA żołnierzy służby zasadniczej

W Wojsku Polskim przysięgę wojskową złożyli poraz ostatni żołnierze służby zasadniczej. Od tego momentu ma powstać armia zawodowa. W galerii znajdują się zdjęcia z uroczystości które odbyły się w Siedlcach, Legionowie, Białymstoku i Przasnyszu
2008-08-31

UNIWERSYTET WARSZAWSKI

Pokazem musztry paradnej oraz koncertem marszy z okresu międzwojennego Orkiestra rozpoczęła uroczystość otwarcia wystawy poświęconej wybitnemu dowódcy kamapanii wrześniowej i Polskich SZ na Zachodzie płk Marianowi Porwitowi. Wystawe zorganizował Klub Absolwenta przy Uniwersytecie Warszawskim. W czasie koncertu, orkiestra poraz pierwszy w Polsce wykonała marsz 44 Pułku Strzelców Kresowych " Sambre i Mozy"
2008-08-29

MŁAWA

29 sierpnia Uroczysty apel i okolicznościowy koncert orkiestry z okzji 69 Rocznicy Bitwy o Mławę.
2008-08-23

BORKOWO

23 sierpnia Rocznica Bitwy nad Wkrą
2008-08-17

OSSÓW -17 sierpnia

Rekonstrukcja Bitwy pod Ossowem i okolicznościowy koncert orkiestry.
2008-08-15

Święto Wojska Polskiego w Siedlcach

Od mszy św. odprawionej w godzinach wieczornych przez kapelana ks. ppłk Dziwulskiego Siedlecki Garnizon rozpoczął obchody Święta WP. Następnie pododdziały przemaszerowały pod pomnik J. Piłsudskigo gdzie odbył się uroczysty apel, apel pamięci, salwa honorowa i okolicznościowy koncert orkiestry.
2008-08-02

Święto Policji w Siedlcach

Uroczystą mszą świętą w Kościele Garnizonowym w Siedlcach pod przewodnictwem ks. bp Henryka Tomasika rozpoczęły się 2 sierpnia siedleckie obchody 89.rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystościach udział wzięli m.in. Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji z/s w Radomiu insp. Igor Parfieniuk, Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski. Następnie zebrani przemaszerowali na plac gen. Tadeusza Kościuszki, gdzie odbyłl się uroczysty apel.
2008-08-01

GNŻ - Uroczysta zmiana warty

Uroczysta zmiana wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza odbyła się w południe w Warszawie w ramach obchodów 64. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Ceremonię rozpoczęło odegranie Hymnu Państwowego. Następnie wieńce przed Grobem złożyli m.in. prezydent RP Lech Kaczyński, premier Donald Tusk, przedstawiciele weteranów z gen. Zbigniewem Ścibor-Rylskim na czele, a także marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak, minister obrony Bogdan Klich, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, szefowie urzędów i reprezentanci organizacji harcerskich.
2008-08-01

Pomnik Polegli Niepokonani - modlitwa ekumeniczna

Kilkuset mieszkańców stolicy, kombatanci, harcerze i przedstawiciele władz uczestniczyli w 64. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w modlitwie ekumenicznej przy pomniku Polegli Niepokonani na warszawskiej Woli.
2008-07-31

64 rocznica Powstania Warszawskiego - pl. Krasińskich

31 lipca, w 64. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego powstańcy, przedstawiciele władz oraz Warszawiacy uczestniczyli w uroczystej mszy polowej na Placu Krasińskich celebrowanej przez Biskupa warszawsko-praskiego Henryk Hozer. Po mszy odbył się uroczysty apel poległych. Pod pomnikiem Powstania Warszawskiego zostały złożone wieńce, a żołnierze oddali salwę honorową. Wystąpienia przygotowali między innymi prezydent Lech Kaczyński, Premier Donald Tusk oraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Powstanie zakończyło się kapitulacją po 63 dniach walk. Poległo lub zostało zamordowanych przez Niemców 18 tysięcy powstańców i około 180 tysięcy cywilów.
2008-06-12

URLE - nadanie imienia Bitwy Warszawskiej 1920 Liceum Profilowanemu

12 czerwca wraz żołnierzami Oddziału Specjalnego ŻW w Mińsku Mazowieckim Orkiestra wzięłą udział w ceremonii wręczenia sztandaru i nadania Liceum Ogólnokształcącemu w Urlach imienia Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Gościem honorowym uroczystości był komendant główny ŻW gen. bryg. Marek Witczak.
2008-06-06

Święto 1 Siedleckiego Batalionu Rozpoznawczego

6 czerwca swoje święto obchodził uroczyście 1.Siedlecki Batalion Rozpoznawczy. Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele Garnizonowym odprawiona przez Bpa Polowego W P Tadeusza Płoskiego. Następnie odbył się uroczysty przemarsz na plac generała Władysława Sikorskiego, gdzie odbył się uroczysty apel wraz przysięgą młodego rocznika. Kolejnym punktem uroczystości już na terenie jednoski, było otwarcie i poświęcenie Sali Tradycji 1br i Garnizonu Siedlce oraz odsłonięcie Pomnika 9 Dywizji Piechoty. Uroczystość została zakończona pokazem musztry paradnej w wykonaniu orkiestry.
2008-06-04

Dni Siedlec

4-czerwca godz.21.00, koncert w ramach obchodów Dni Siedlec Orkiestra występuje w mundurach historycznych Oddziałów Przewodnich z okresu Księstwa Warszawskiego.
2008-05-28

Prezydent Lech Kaczyński w Sokołowie Podlaskim

29 maja 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wziął udział w uroczystościach nadania odznaczeń państwowych w Sokołowie Podlaskim. Po uroczystej Mszy Św. Prezydent RP wręczył nadany z okazji Święta Narodowego 3 Maja, Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Antoniemu Dydyczowi. Następnie Prezydent RP wziął udział w uroczystości, podczas której przekazał na ręce Burmistrza Sokołowa Podlaskiego Bogusława Karakuli Order Orła Białego nadany pośmiertnie Księdzu Generałowi Stanisławowi Brzósce
2008-05-09

Koncert orkiestry

9 -maja na pl. gen. Sikorskiego - Jarmark Stanisławowski, koncert orkiestry w scenerii wiejskiej chaty. W koncercie wystapiła Ania Rogowiec.
2008-05-08

Dzień Zwycięstwa

8 maja na pl. gen. Sikorskiego orkiestra uczestniczyła w uroczystości nadania odznaczeń oraz mianowania na kolejne stopnie wojskowe, kombatantów walczących w II wojnie światowej.
2008-05-03

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja

W tym roku mija 217 rocznica uchwalenia drugiego na świecie, a pierwszego w Europie dokumentu normującego prawa i obowiązki obywateli kraju. Uroczystości odbywały sie przy pomniku T. Kościuszki i pomniku Jana Pawła II
2008-03-18

Bydgoszcz 2008

W Konkursie wystąpił kwartet klarnetowy i solista kpr. Piotr Tarnowski z Koncertem f-moll C.M Webera. Akompaniowała Anna Włodarczyk. Muzycy zajęli III miejsce.
2008-03-16

"W marszu"

Koncert odbył się w SALI PODLASIE. Orkiestra wykonała polskie i zagraniczne marsze wojskowe m.in. POS, Dzień Podchorążego, Klaxon, Pod gwiaździstym sztandarem, Champion i wiele innych.
2008-02-29

MUSIKPARADE 2008

W dniach od 29 lutego do 02 marca br. Orkiestra Garnizonowa Wojsk Lądowych Siedlce przebywała na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr w Niemczech z cyklu ... Musikparade w trzech miastach: Aschaffenburg, Stuttgart i Wetzlar.
2008-01-13

Koncert kolęd w Kościele Garnizonowym

Jak co roku na zaproszenie księdza ppłk Andrzeja Dziwulskiego orkiestra wraz z wokalistką panią Anią Rogowiec wystąpiła z koncertem kolęd na zakończenie mszy odprawionej w wojskowej parafii.