ORKIESTRA WOJSKOWA w Siedlcach

2010-11-28

THE BEST OF

W sali widowiskowej Podlasie w Siedlcach wystąpiła z najlepszymi przebojami Orkiestra Garnizonowa Siedlce pod batuta st.chor.sztab. Leszka ZALEWSKIEGO.
2010-11-28

Przysięga - Promocja - Pożegnanie

22 grudnia w zegrzyńskim Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki odbył się uroczysty apel z okazji przysięgi wojskowej żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych oraz promocji kadetów. Pożegnano również sztandar Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych. Promowani na stopień kaprala między innymi kpr. Dominika ZIEBURA oraz kpr. Michał KRYŃSKI trafili do orkiestry w Siedlcach.
2010-11-19

BRODNICA - Przysięga - NSR

Przysięga żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych w 4 Pułku Chemicznym im. Ignacego Mościckiego
2010-11-11

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI SIEDLCE - odsłonięcie pomnika

11 listopada w Dzielnicy Nowe Siedlce odbyło się odsłonięcie odbudowanego Pomnika Wolności. Uroczystość poprzedziła Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego w kościele pw. Św. Józefa. Bezpośrednio po niej uczestnicy uroczystości przeszli na Plac Wolności, gdzie w samo południe rozpoczęły się uroczystości odsłonięcia odbudowanego obelisku. W dalszej części uroczystości odczytano apel pamięci, a kompania honorowa 1 siedleckiego batalionu rozpoznawczego oddała salwę honorową. Uroczystości oficjalne zakończyło składanie wieńców i wiązanek kwiatów. Wystąpili także aktorzy Teatru ES, a Orkiestra Garnizonowa Siedlce pod batutą st. chor. Leszka Zalewskiego zaprezentowała wiele piosenek wojskowych, które śpiewali wszyscy zgromadzeni oraz soliści: Anna Rogowiec i Mariusz Orzełowski.
2010-10-20

Wręczenie sztandaru CKU w Siedlcach

Orkiestra Garnizonowa Siedlce pod dyrekcją st. chor. Leszka Zalewskiego towarzyszyła podczas mszy w katedrze siedleckiej i wystąpiła w koncercie w Pałacu Ogińskich.
2010-10-12

Nadanie nazwy ulicy imieniem Gen. Tadeusza Buka

W dniu 12 października 2010 roku orkiestra uczestniczyła w uroczystości nadania nazwy ulicy w Legionowie imienia gen. broni Tadeusza Buka. Generał był Dowódcą Wojsk Lądowych a poprzednio dowódcą 1 WDZ. Zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.
2010-10-04

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Po raz 42. w historii siedleckiej uczelni zabrzmiał "Gaudeamus igitur". Była to zarazem pierwsza inauguracja w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny w Siedlcach utworzony został ustawą z dnia 23 lipca 2010 r. o nadaniu nowej nazwy Akademii Podlaskiej. To już kolejna reorganizacja siedleckiej uczelni. Od 1969 roku kiedy powstała Wyższa Szkoła Nauczycielska zmieniała ona nazwę na Wyższą Szkołę Pedagogiczną (1974), Wyższą Szkołę Rolniczo - Pedagogiczną (1977) i Akademię Podlaską (1999).
2010-09-26

Krubki Górki

71. rocznica pobytu w Krubkach mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. "Hubal" Starosta Wołomiński Wójt Gminy Poświętne oraz prof. dr hab. Witold Modzelewski z żoną
2010-09-24

Radzymin

Podchorążowie I roku Wojskowej Akademii Technicznej złożyli 24 września na Placu Kościuszki w Radzyminie uroczystą przysięgę wojskową.Podczas przysięgi gośćmi zaproszonymi byli: - Szef Sztabu Generalnego WP generał Mieczysław Cieniuch - Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej odczytał przesłanie prezydenta RP Bronisława Komorowskiego - Wiceprezes Rady Ministrów Waldemar Pawlak - Komendant-rektor WAT gen. bryg. prof. dr hab. inż. Zygmunt Mierczyk
2010-09-19

Kiełpin

W Kiełpinie koło Łomianek uczczono pamięć poległych we wrześniu 1939 roku w Kampinosie żołnierzy polskich oraz lotników amerykańskich zestrzelonego bombowca w sierpniu 1944 roku. Składano kwiaty przy pomniku 14.Pułku Ułanów Jazłowieckich.
2010-09-12

Kałuszyn

Obchody 71 Rocznicy Walk Pod Kałuszynem - uroczysty apel - przemarsz na cmentarz - msza święta - Apel Poległych - składanie kwiatów
2010-09-03

WĘGORZEWO

W Węgorzewie orkiestra wzięła udział uroczystym apelu w 1 Mazurskiej Brygady Artylerii.
2010-08-22

Poświętne - Nadanie imienia kpr. Tomasza JURY

Poświętne - Nadanie imienia kpr. Tomasza JURY kompleksowi wypoczynkowo-sportowemu w Studziannej Kompleks wypoczynkowo-sportowy w Studziannej (gm. Poświętne) nosi od 22 sierpnia imię kpr. Tomasza Jury, żołnierza 25. BKPow., który poległ na misji w Iraku. Tomasz Jura był żołnierzem 7. batalionu 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Urodził się i wychował w Studziannej. Tam chodził do szkoły, miał przyjaciół, grał w orkiestrze "Bazylikon" w Poświętnem. Zginął 20 kwietnia 2007 roku, w czasie patrolu na misji w Iraku. Ciało kpr. Jury zostało przewiezione do Studziannej i pochowane na miejscowym cmentarzu. Pośmiertnie był awansowany do stopnia kaprala i odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego. Już w kilkanaście dni po śmierci Jury koledzy szkolni i przyjciele rzucili hasło, aby kompleks sportowy, już projektowany w Studziannej, nazwać właśnie imieniem Tomka. Później była decyzja Rady Gminy, a w niedzielę, 22 sierpnia nastąpiło uroczyste nadanie imienia i otwarcie kompleksu. Uroczyste i podniosłe, z udziałem kompanii honorowej 25. BKPow. , Orkiestry Garnizonowej z Siedlec, rodziny, przyjaciół, społeczności gminy i żołnierzy.
2010-08-15

WARSZAWA - Obchody Święta Wojska Polskiego

Warszawa. W południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyła się uroczysta odprawa wart. Prezydent Bronisław Komorowski przejął zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. Przed uroczystością odbył się koncert oraz pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Garnizonu Siedlce.
2010-08-14

Ossów - Bitwa Warszawska 1920 -Cud nad Wisłą

Orkiestra wzięła udział w powitaniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz podczas mszy świętej. Wieczorem odbył się capstrzyk ku chwale ks. mjr Ignacemu Skorupce.
2010-08-08

PĘCICE - Obchody rocznicowe Powstania Warszawskiego

Uroczystości patriotycznie w 66 rocznicę Powstania Warszawskiego oraz bitwy i egzekucji w Pęcicach przy Pomniku-Mauzoleum w Pęcicach rozpoczęła się mszą. Po mszy nastąpił przemarsz uczestników, w asyście kompani honorowej Wojsk Lądowych oraz Orkiestry Garnizonu z Siedlec, na cmentarz powstańczy, pod Pomnik-Mauzoleum. Uroczystość rozpoczęła się od odegrania hymnu narodowego. Głos zabrali zaproszeni goście. Kolejnymi punktami uroczystości był Apel Pamięci oarz złożenie wieńców i kwiatów.
2010-06-11

Bartoszyce

W dniach 11-13 czerwca 2010r. odbył się I Przegląd Orkiestr Garnizonowych Wojsk Lądowych zorganizowany przez Dowódcę Wojsk Lądowych.
2010-06-10

Memoriał Guta na stadionie przy ul. Prusa w Siedlcach

W rywalizacji udział wzięli zawodnicy z całej Polski. Orkiestra rozpoczęła memoriał hymnem narodowym poczym wystąpiła w mustrze paradnej. Zawody lekkoatletyczne w Siedlcach otworzył pan Artur Ryczywolski.
2010-05-30

Kleszczele - 100 lecie konsekracji kościoła

Kościół św. Zygmunta w Kleszczelach obchodzi stulecie konsekracji. Parafia powstała w 1533 roku na wyraźne polecenie króla Zygmunta Starego i jego żony królowej Bony. Od tamtej pory kościół był dwa razy budowany, raz spalony i raz przejęty z całymi dobrami przez prawosławnych. Obecny budynek został wzniesiony i poświęcony w 1910 roku. Goście złożyli kwiaty i zobaczyli paradę orkiestry wojskowej.
2010-05-28

Dni Siedlec

Obchody Dni Siedlec obfitowały w mnóstwo imprez kulturalno-rozrywkowych. Wystapiło wiele gwiazd polskiej estrady oraz wykonawcy zagraniczni. Na finał wszyscy uczestnicy wraz z mieszkańcami wykonali wspólnie utwór "Moje Siedlce". Akompaniowała Orkiestra Garnizonowa Siedlce.
2010-05-19

Święto Akademii Podlaskiej

Podczas uroczystości rektor Akademii Podlaskiej wręczył odznaczenia oraz przypomniał o zmianie akademii w uniwersytet.
2010-05-03

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystości z okazji narodowego Święta Konstytucji 3 Maja połączone z odsłonięciem pomnika Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W obchodach uczestniczyli m.in. : Poseł na Sejm Zenon Durka, Senator RP Piotr Andrzejewski, Prezydent Miasta Legionowa Roman Smogorzewski, Starosta Powiatu Legionowskiego Jan Grabiec, Dowódca 1 WDZ gen. bryg. Ryszard Jabłoński.
2010-04-13

ŁUKÓW - Uroczystość poświęcona ofiarom Katynia

W Łukowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Miały na celu uczcić pamięć ofiar sprzed 70-lat. Stało się jednak tak, że był to również dzień uczczenia pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Uroczystości rozpoczęły się na Placu Solidarności i Wolności. Stamtąd wszyscy przeszli na cmentarz. Tam przypomniano historię żołnierzy zamordowanych w Charkowie, Katyniu i Smoleńsku. Odprawiono mszę i odsłonięto tablicę poświęconą ofiarom z Łukowa i okolic. Na koniec złożono kwiaty przed Krzyżem Katyńskim.
2010-04-10

Katastrofa prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem

10 kwietnia 2010 roku podczas lotu do Katynia doszło do katastrofy samolotu TU-154 M. Na pokładzie znajdowało się 96 osób w tym Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z żoną Marią Kaczyńską, Prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Orkiestra brała udział w pogrzebach niektórych z tych osób.
2010-03-19

Zmiana PKW Afganistan

Mińsk Mazowiecki. W piątek, w Oddziale Specjalnym ŻW odbyło się uroczyste pożegnanie żandarmów, którzy już wkrótce rozpoczną służbę poza granicami kraju w ramach VII zmiany PKW Afganistan . Wyruszających w rejon misji żołnierzy pożegnali komendant główny ŻW gen. bryg. Marek Witczak i komendant OSŻW w Mińsku Mazowieckim płk Dariusz Bogacki.