ORKIESTRA WOJSKOWA w Siedlcach

2019-12-13

Przekazanie Obowiązków Dowódcy Orkiestry Wojskowej w Siedlcach

W dniu 13.12.2019 roku w Orkiestrze Wojskowej w Siedlcach odbyło się przekazanie obowiązków Dowódcy. Na uroczystość przybyli: dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Jarosław Gromadziński, przedstawiciel Dowództwa Garnizonu Warszawa płk Andrzej Drozd, oraz dowódcy jednostek wojskowych Garnizonu Siedlce. Dotychczasowy dowódca orkiestry kpt Dariusz Kaczmarski dokonał symbolicznego przekazania batuty st. chor. szt. Przemysławowi Hryncewiczowi, który z dniem 16.12.2019 roku rozpocznie pełnienie obowiązków dowódcy Orkiestry Wojskowej w Siedlcach.
2019-06-08

Pomagam, bo lubię

W dniu 08-06-2019 roku Orkiestra Wojskowa w Siedlcach wystąpiła z koncertem charytatywnym "Pomagam, bo lubię". Z orkiestrą zaśpiewali uczestnicy programu The Voice Kids: Zuzia Janik, Karolina Szczurowska, Milena Grigorian, Olga Jagieło, Ula Dorosz oraz Bartek Peszuk. Cały dochód z cegiełek rozprowadzanych przy tej okazji zostanie przeznaczony na leczenie porucznika Kamila Janika z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego, który zmaga się z chorobą nowotworową.
2019-05-14

KONCERT JUBILEUSZOWY 50-lat Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach

Z okazji jubileuszu pięćdziesięciu lat Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach Orkiestra Wojskowa w Siedlcach w dniu 15-05-2019 o godzinie 19.30 wystąpiła w auli Wydziału Humanistycznego. Orkiestrze towarzyszyli soliści: Małgorzata Boć, Ewa Siembida, Marcin Sójka oraz Zbyszko Tuchołka.
2019-03-04

Zawody w Piłce Siatkowej o Puchar Dowódcy Garnizonu Warszawa

W dniach 26-28 lutego 2019 roku na terenie 10 Warszawszkego Pułku Samochodowego o raz Pułku Ochrony odbyły się zawody sportowe w Piłce siatkowej o Puchar Dowódcy Garnizonu Warszawa. W rozgrywkach wzięło udział 16 zespołów z jednostek wojskowych podległych DGW a wsród nich Orkiestra Wojskowa w Siedlcch. W klasyfikacji generalnej nasza reprezentacja zajęła szóstą pozycję.
2019-01-21

Koncert Noworoczny w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa

W tym roku Orkiestra Wojskowa w Siedlcach miała zaszczyt wystąpić, na Koncercie Noworocznym organizowanym cyklicznie przez dowódcę Garnizonu Warszawa. Gości zgromadzonych w sali widowiskowej Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa przywitał gospodarz – gen. bryg. Robert Głąb. Podczas występu orkiestra, pod batutą kpt. Dariusza Kaczmarskiego zaprezentowała między innymi takie utrowy jak: Marsz koncertowy - Kosmos, Czas nas uczy pogody, czy Sir Duke. Orkiestrze towarzyszyli soliści: Ewa Siembida, Magdalena Białorucka, a także Małgorzata Boć, Marcin Sójka, Zbyszko Tuchołka i Robert Protasewicz. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w galerii.
2019-01-13

Koncert kolęd w Kościele Garnizonowym

Stało się już tradycją to, że orkiestra rozpoczyna nowy rok od koncertu kolęd w Kościele Garnizonowym w Siedlcach. Tak więc w niedzielę 13-01-2019 roku mury siedleckiej świątyni garnizonowej wypełniły się dzwiękami najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Siedlcach, której towarzyszyli soliści: Ewa Siembida i Robert Protasewicz.